A saját házhoz jutás 11 kőbe vésett pontja - 2. rész
2016. április 24. írta: Hitelt, de okosan

A saját házhoz jutás 11 kőbe vésett pontja - 2. rész

... az okos hitel mindig segít ...

Kamatterhek,
Megtakarítási és
Hitelkonstrukciók...
Melyik a nekem való? Hogyan hozhatom a legjobb döntéseket?
Egyáltalán milyen lépéseket kell megtennem a hitelfelvétel előtt?...

hitelblog.jpg

Sorozatunkban pontról pontra vesszük azokat a bűvös mesterfogásokat, melyekkel sokkal könnyebben és egyszerűbben juthatsz a saját házadhoz. Egy fontos szabály így is adódik, amit mindig szem előtt kell tartani:

Ha valaki lakást akar venni, akkor egy csomó dologról le kell mondania.

Csak az nem mindegy, hogy ezt mikor és hogyan teszi meg - ebben segítünk Neked!

 

Az előző bejegyzésben részletesen tárgyaltuk a KIADÁS-BEVÉTELI lista fontosságát! Remélem, sikerült nekiállnod és már Te is élvezed ennek a hasznát!

Ha igen, akkor már feketén-fehéren tisztában vagy azzal, hogy mi marad a hónap végén.. Miből lehet lefaragni, átcsoportosítani, újabb összegeket megtakarítani.

Mert még mindig ott tartunk, hogy ’KELL EGY HÁZ!’ :)

Következzen a célmegvalósítás második lépése:

  1. Határozd meg a megtakarítási összeget!

Igen, jól olvastad. Még most sem a hitel törlesztő-részletéről beszélek. Miért? Ennek több oka is van. Figyelj és számolj velem:

  1. Akik már végigcsinálták a Kiadás-Bevételi listát minimum 3 hónapon keresztül, azoknál az eredmény átlagosan a következő: körülbelül havonta 70.000 Ft megtakarítást érhetnek el.
  2. A további elképzelés akkor a következő: „Havi 70.000 Ft törlesztő-részletet tudunk bevállalni?!” – Elvileg és rövidtávon azt mondhatnám, hogy igen, de most a hosszú távú gondolkodás, a biztonság a mérvadó. Így azt kell mondanom, hogy nem ez lesz az az összeg, ami a hitel törlesztő-részletére fordítható!

Egy kis kitérő:

Mindez az eszmefuttatás talán érthető és igazolható. Felvetődik azonban két jogos kérdés ezzel kapcsolatban:

  1. Mi történik azokkal, akik például egy bankban kezdenek érdeklődni és soha nem is hallottak a Kiadás-Bevételi lista fontosságáról? Ők valóban bevállalják a havi 70.000 Ft-os törlesztő-részletet és a szerint választanak hitelösszeget is? A válasz egyértelmű! Sajnos!

Miért szomorú hír ez nemcsak nekünk, tanácsadóknak, hanem az adósoknak is?

FONTOS! JEGYEZD MEG!

Egy komoly pénzügyi tanácsadó mindig hosszú távon számol! Felméri, átvizsgálja, csoportosítja a kiadási forrásokat, hogy SZÁMODRA, mint eladósodni készülő állampolgárnak ez a lehető legkevesebb teherrel járjon! Mindezt a saját és családod biztonsága és védelme érdekében.

13256153_642228429259057_1259357521286630202_n.jpg

Hogyan bizonyítják ezt a számok? Semmi bonyolult matek, csak egy gyors fejszámolás:

Vegyünk egy egyszerű példát – az átlagos hitelösszeg: 10.000.000 Ft

HITEL esetén a visszafizetendő összeg alakulása:

  • drasztikus kamatváltozás és minden egyéb változó nélkül:

Abban az esetben, ha 5 év alatt sikerül visszafizetni ezt az összeget, akkor kb. 11.500.000 Ft lesz a végtörlesztés. Ugyanez a hitelösszeg 10 év után 13.000.000 Ft-ba kerül. 15 éves futamidő esetén 14.500.000 Ft, 20 évnél 18.000.000 Ft, 25 évnél 23-24.000.000 Ft a visszafizetendő összeg.

  • nagyjából 4.0-6.0 %-os THM között lehet elérni ma piaci vagy támogatott hiteleket, de ezek a hitelek nem fixek. Mindegyik a jegybanki alapkamattól függ.

Ami azt jelenti, hogy ha csak 1%-kal emelkedik a jegybanki kamat – mert ez bármikor megtörténhet -, akkor a törlesztő is emelkedik havi 4-6.000 Ft-tal. 2%-os emelkedésnél még tovább növekedik és ez a folyamat tulajdonképpen kiszámíthatatlan. Senki nem tudja garantálni, hogy a szerződéskori kamat a futamidő végéig ennyi marad. És nem is volt még olyan régen, amikor Magyarországon a svájci frank körüli pénzügyi folyamatok családok ezreit tették tönkre, igaz?

Tanácsadóként ezért azt mondom, hogy minden esetben rá kell hagyni minimum 20-30%-ot arra az összegre, ami biztosan félrerakható minden hónapban!

Mert már tudod a mottónk:

Ha valaki lakást akar venni, akkor egy csomó dologról le kell mondania. Csak az nem mindegy, hogy ezt mikor és hogyan teszi meg …

Kívánom, hogy Neked is legyen okos hiteled!

folytatása következik…

hitelokosan_cta.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://hitelokosan.blog.hu/api/trackback/id/tr358659316

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása